top of page

Hołd dla wojennych Kaszubów

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kartuzach odbyła się kolejna promocja cyklu książek dr. Eugeniusza Pryczkowskiego pod wspólnym tytułem „Wòjnowé wspomnienia”. Ostatni tom nowi tytuł „Piekło na zemi”. Cykl cieszy się dużym zainteresowaniem. Kartuska promocja udanie wpisała się w ciąg spotkań z tymi książkami.

- Doktor Pryczkowski jest autorem kilkudziesięciu książek. Trudno sobie wyobrazić dziś Kaszuby bez niego – podkreślał dr Piotr Smoliński, główny organizator spotkania. Wraz z nim inicjatywę tę podjęli liderzy Towarzystwa Upiększania Miasta Kartuzy Kazimierz Borzestowski i Andrzej Pryczkowski.

Na promocji był m.in. radny powiatowy Jerzy Ropel, którzy od lat emocjonalnie zaangażowany jest w pielęgnowanie języka i kultury kaszubskiej.  Byli także miłośnicy historii i swego regionu. Mimo bardzo śnieżnej aury zebrało się piękne grono wielbicieli historii Kaszubów. To najwspanialsza nagroda dla wspaniałych wojennych Bohaterów książek, którzy prawie już odeszli. Im należy się największa wdzięczność! (jd)
Komentarze


bottom of page